Fitoterapeuta szakirány
A fitoterapeuta képzés során megismerheted a gyógynövények hatásait, alkalmazásait, valamint a természetgyógyászat alapelveit és módszereit.
Tudnivalók a
képzésről
A képzés feltétele az Alapmodulok sikeres elvégzése! Az alapmodulok még nem jogosítanak természetgyógyász tevékenység végzésére. Erre bármelyik szakmai modul elvégzése után nyílik lehetőség: (Bioenergetika, Fitoterápia, Alternatív fizioterapeuta, Fülakupunktúrás addiktológus).
A képzés államilag elismert, tehát sikeres elvégzése hivatalos szakképesítést ad.
Ez lehetőséget ad a témakörben önálló vagy intézményes munkavállalásra. A fitoterapeuta képzést végzett személy a növények gyógyító hatásainak alapos ismeretével rendelkezik, és ezeket az ismereteket felhasználva egészíti ki a továbbképzésének megfelelő természetgyógyászati módszereket és állapotfelméréseket. A fitoterapeuta által alkalmazott módszerek között szerepelhet a gyógynövények különféle formáinak – például teák, tinktúrák, kivonatok és kenőcsök – használata, melyeket az adott betegségi állapotokhoz és az egyén sajátos igényeihez igazítanak.
A fitoterapeuta a növényi alapanyagok hatóanyagait, azok szervezetre gyakorolt hatásait empirikus és tudományos ismeretei alapján értékeli. Célja, hogy a természetes gyógyító folyamatokat támogassa, a beteg szervezetét erősítse, és segítse a testi-lelki egyensúly helyreállítását a növényi gyógyszerek szakszerű alkalmazásával. Munkája során figyelembe veszi a gyógynövények hatóanyagának esetleges kölcsönhatásait, valamint a páciens egyéni érzékenységét és szükségleteit, hogy a lehető legbiztonságosabb és leghatékonyabb kezelést nyújtsa.
A hibrid képzésben az előadások visszahallgathatóak, ezáltal később csatlakozott hallgatók is be tudnak kapcsolódni.
Tandíj 99.900 Ft
+ vizsgadíj (a vizsgadíjat az OKFÖ-nek kell befizetni a modul elvégzését követően)
Oktatók:
- Császi András Fitoterapeuta, Életmódtanácsadó- és Terapeuta, OKFÖ Vizsgabizottsági tag
Személyesen egyszer a tanfolyam végén az 1 napos konzultáció alkalmával kötelező megjelenni! Ez a vizsgára bocsátásnak is a feltétele! Ekkor történik a vizsgára való felkészítés (vizsgaszituáció gyakorlása). Személyesen fel lehet tenni a kérdéseket és ilyenkor van lehetőség átvenni a nehezebben elsajátítható tananyagrészeket.
A kérdéseket e-mailben bármikor feltehetik a hallgatók.
További információk:
Kállai Magdolna: +36 (30) 554 6908 vagy oktatas@vto.hu
Vizsga: írásban, Budapesten, az OKFŐ-nél.